HEADING
Tell about your brand. Tell your story.
26 products
26 products
Sort by:


Beans flour
$13.00
Unit price perBeans flour
$13.00
Unit price perBeans flour is made out of beans. It eliminates all the stress in preparation, saves time, energy and cost. 100% organic, rich in Nutrients

Lion Curry Powder
$3.50
Unit price perLion Curry Powder
$3.50
Unit price perProvides a complete curry flavour for sauces vegetables, fish, meats and soups. Our blend of rich and exotic spice for Indian style cookery
Golden Penny Spaghetti
From $2.50
Unit price perGolden Penny Spaghetti
From $2.50
Unit price perPasta lovers know what time it is when Golden Penny Spaghetti is on the menu. Loved for its smooth texture and delicate flavour, this high-quality pasta is a family favourite across the country.

Alligator Pepper
$10.00
Unit price perAlligator Pepper
$10.00
Unit price perAlligator Pepper, one of the most luxurious yet popular spices in West Africa, is sold as an entire pod containing the pepper seeds. Native to the swampy
Whole Wheat Flour 5LB
$12.00
Unit price perWhole Wheat Flour 5LB
$12.00
Unit price perWhole Wheat flour is high in protein with lots of nutrients and flavor. It's a source of fiber, and is generally considered healthier

Ola Ola Pounded yam
$26.00
Unit price perOla Ola Pounded yam
$26.00
Unit price perPounded yam flour is used to make smooth dough called pounded yam. Pounded yam is a special delicacy and very popular food in West Africa.
Semolina
From $10.00
Unit price perSemolina
From $10.00
Unit price perSemolina is very rich in protein as well as fiber, both of which cause the body to absorb it at a slower rate, thereby keeping you fuller for longer.
As a consequence, you're going to get hungry less quickly which means that you're going to eat less which is great if you are trying to lose weight.

Rice Flour
$15.00
Unit price perRice Flour
$15.00
Unit price perADD A TAGLINE
EXCLUSIVELY FOR YOU
Example product
$30.00
Example product
$30.00
Example product
$30.00
Example product
$30.00