HEADING
Tell about your brand. Tell your story.
7 products
7 products
Sort by:

Indomie Noodle
From $7.00
Unit price perIndomie Noodle
From $7.00
Unit price perIndomie is a unique brand of Instant Noodles, loved by a majority of Nigerians.
It has grown to become a household name in Nigeria owing to its delightful taste and wholesomeness
Chicken Flavor was the first introduced to the Nigeria Market, in order to give consumers a taste of Indomie
The Onion flavor was created in a quest to give the consumers variant in taste; an opportunity for consumers to open up their taste buds

Wara (Fried)
$10.00
Unit price perWara (Fried)
$10.00
Unit price perWara protein is easily digested and absorbed by the body and are a great source of RDA protein intake. They are also an excellent substitute for meat. Wara can be eaten freshly made.
Wara is very high in protein and therefore really healthy and a good alternative to meat or fish.
The taste is better experienced than described. It’s similar to the taste and texture of boiled egg white. Some may find the taste of wara bland but with added salt and pepper and other seasonings, its taste is further enhanced. In particular, when added to soups/stews, the wara soaks up all the tastes and flavours.
Abacha African Salad
$5.00
Unit price perAbacha African Salad
$5.00
Unit price perAbacha is made from dried and shredded cassava.
Some of the health benefits of abacha include the followings: it protects the bones from damages
Ata Agoyin Dried Pepper Mix
$10.00
Unit price perAta Agoyin Dried Pepper Mix
$10.00
Unit price perThe Ata Agoyin mix is a blend of various dried pepper and spices to ease the process of preparing the sauce for Ewa Agoyin.
Golden Penny Spaghetti
From $2.50
Unit price perGolden Penny Spaghetti
From $2.50
Unit price perPasta lovers know what time it is when Golden Penny Spaghetti is on the menu. Loved for its smooth texture and delicate flavour, this high-quality pasta is a family favourite across the country.

Cerelac Maize With Milk
$9.00
Unit price perCerelac Maize With Milk
$9.00
Unit price perIntroduce your baby to the rich flavors and nutrition of Africa with Cerelac Maize with Milk! This infant cereal is made with real ingredients and is a good source of iron, ensuring your little one is getting all the essential nutrients he or she needs. Give them an exciting start with this delightful baby food!
Ramadan essential box
$60.00
Unit price perRamadan essential box
$60.00
Unit price perFor just $50 all in one box.
📌 St. Louis Sugar(1)
📌 A case of noodles (40pc in a case)
📌 Refill peak milk (1)
📌 Titus Sardines (4)
ADD A TAGLINE